رژیم زیبای خفته یا همان رژیم لاغری با خواب چیست؟ در چه ساعتی از روز، خورد و خوراک شما به حداقل ممکن می رسد ؟ درست حدس زدید. زمانی که خوابیده ایم. خواب اساس رژیم زیبای خفته است. چرا که نه، به جای اینکه  خودتان را غذاب بدهید و گرسنگی بکشید تا لاغر شوید، بخوابید و استراحت کنید و البته وزن کم کنید. در این پست به رژیم زیبای خفته – رژیم لاغری با خواب می پردازیم. از فواید رژیم زیبای خفته گرفته تا مضراتی که رژیم لاغری با خواب در بر دارد ، صحبت خواهیم کرد.

رژیم لاغری با خواب چگونه است ؟

این روش از دست دادن وزن (رژیم زیبای خفته) در سال 1970 اختراع شد. از آن زمان افراد بسیار زیادی ( از جمله الویس پریسلی) از این روش استفاده کرده اند. و این که از این رژیم به عنوان یکی از راحت ترین رژیم های لاغری یاد می کنند. برای موثر واقع شدن این روش، می بایست نتیجه مطلوبی را که در نظر داریم را تصور کنیم و موانع ذهنی را برطرف نماییم. به عنوان مثال حالت بدنی ایده آل خود را تجسم کنید و خود را دائما در آن حالت ببینید.

ما در هنگام خواب، غذا خوردن را فراموش می کنیم. چرا که تمام فرآیند های متابولیک بدن رو به کاهش می رود و بدن انرژی کمتری را در مقایسه با فعالیت های بدنی مصرف می کند. (بنابراین نمی خواهیم غذا بخوریم ). به همین دلیل است که متخصصان پیشنهاد می کنند به محض اینکه احساس گرسنگی شدید کردید به رختخواب بروید.

روش اولیه رژیم زیبای خفته فقط خوابیدن به اندازه ای که می خواهید نیست بلکه خوابیدن برای چند روز می باشد. علاوه بر این ، قرص های خواب آور می تواند به خواب طولانی مدت کمک نماید. واضح است که چیزی جز یک راه مطمئن برای از دست دادن وزن نیست. البته به یاد داشته باشید که اصلا راه مطمئنی هم برای کاهش وزن سالم نیست.

یک روش غیر معمول و موثر برای از دست دادن وزن، خود هیپنوتیزم است. بعضی از روانشناسان خبره به کسانی که بیش از حد اضافه وزن دارند آموزش های خود هیپنوتیزمی و بعضی از تکنیک های خاص روانشناسی را پیشنهاد می کنند.

خواب و خود هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزم چگونه کار می کند ؟ اثر آن به دلیل این واقیعت است که باید بر روی هدفی که در نظر دارید تمرکز کنید. با این حال مهم است که عادت شیوه زندگی سالم را در خود بیدار کنید. مثلا عادت کنید که غذای سالم بخورید، ورزش کنید،ماساژ بروید، حمام بروید و اینکه بیشتر وقت خود را بیرون از خانه بگذرانید.

به چه کاری هایی باید قبل از خواب عادت کنید ؟

این ترفند در صورتی می توانید موفق عمل کند که قبل از خواب به کارهای زیر عادت کنید. سعی کنید از کارهای کوچک اینکار را انجام دهید. همچنین می توانید درخواست چالش خواب را در اپلیکیشن حوروس درخواست دهید. 

 • در اتاق خواب خود از دیدن تلویزیون، کار کردن با کامپیوتر و کتاب خواندن بپرهیزید.
 • بالش و تختان باید تمیز و راحت باشد.
 • 3 ساعت قبل از خواب شام خود را میل کنید.
 • هوای اتاق را تازه کنید و بر روی چیز های لذت بخش تمرکز کنید.
 • قبل از خواب به انجام ترفند ذهنی عمل کنید. 

تیم تحقیقات حوروس با استفاده از تکنیک خود هیپنوتیزمی در اپلیکیشن حوروس دریافتند که استفاده از این تکنیک علاوه بر سالم خوری می تواند نتایج خیره کننده ای را به همراه داشته باشد. طی این آزمایش کسانی که از ترفند خود هیپنوتیزمی در حین رژیم استفاده کرده اند بعضا توانسته بودند 10 کیلو در 2 ماه کاهش وزن داشته باشند، همینطور سرعت عادت سالم خوابیدن را به همراه دارد.

برای اثرگذاری رژیم لاغری با خواب کارهای زیر را انجام بدهید :

 1. یک دفترچه یادداشت خوشگل بخر و اونو کنار تخت بذار. وزن فعلی و وزنی که دوست داری باشی و یادداشت کن.حالا هر روز بعد از ظهر یک کیلو از وزن فعلی خودت کم کن و اونو توی دفترچه یادداشت بنویس. مهم نیست که این یک کیلو در طول روز از دست دادی یا نه اینکارو حتما هر روز بعد از ظهر انجامش بده.
 2. هنگام دراز کشیدن زمانی که متوجه شدید بین واقیعت و خواب هستید، سعی کنید بدن ایده آل خودتان را تجسم کنید، و با خودتان بگویید ( وقتی من خوابم یک کیلو از من کم میشه و صبح که بیدار می شم سبک تر هستم.) سپس از یک خواب راحت لذت ببرید و تا می توانید بر روی هدف تمرکز کنید.

انتظار می رود زمانی که به خواب رفتید، مغز شما به دنبال راهی موثر برای کاهش وزن برود. نکته مهم لحن صدایتان و باوری است که در خود ایجاد می کنید. این باور شما است که شما را به هدفتان نزدیک تر می کند.

انتظار می رود زمانی که به خواب رفتید، مغز شما به دنبال راهی موثر برای کاهش وزن برود. نکته مهم لحن صدایتان و باوری است که در خود ایجاد می کنید. این باور شما است که شما را به هدفتان نزدیک تر می کند.

زمانی که بیدار شدید رویا و هدف خود را در دفترچه یادداشت کنید و در طول روز به آن فکر کنید. ممکن است یک راه مناسب به ذهنتان خطور کند. نگران نباشید که در ابتدای کار نتوانستید به هدف خود برسید، دیر یا زود شما قادر به انجام رویاهایتان خواهید بود.

نکته های رژیمی

ترفند خود هیپنوتیزمی زمانی که با رژیم شخصی شما همراه باشد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. نکته های زیر در در طول انجام این ترفند به یاد داشته باشید:

 • سعی کنید 2 الی 3 ساعت قبل از خواب، غذا بخورید.
 • آخرین وعده غذایی که میل می کنید باید شامل : میوه های سبک، سبزیجات و لبنیات باشد – فقط کافی است کهیک گاز از آنها را میل کنید، نه اینکه به عنوان یک وعده کامل غذایی آنها را مصرف کنید.
 • به طور کل ، دوری از غذاها مضر و کاهش مقدار آن فوق العاده است . از مصرف غذاهایی مانند فست فود، غذای سرخ شده، غذاهای بسته بندی شده، نوشابه ، آبمیوه های بسته بندی شده به شدت پرهیز کنید.
 • طبق برنامه غذایی تخصصی عمل کنید تا در طول رژیم به سالم خوری عادت کنید.

به یاد داشته باشید که نوشیدن مایعات زیاد قبل از خواب بسیار مضر است و باعث ورم معده خواهد شد. برای خوابی عمیق نیاز به خوردن قرص های خواب نیست. یک پیاده روی لذت بخش در بعد از ظهر می تواند شب خوبی برای یک خواب عمیق فراهم کند.

چگونه این رژیم می تواند خطرناک باشد ؟

این رژیم می بایست توسط متخصصین اجرا شود چرا که اگر فرد متوجه کاهش وزن بر اثر خواب بشود تمایل پیدا می کند تا با خوابیدن بیشتر وزن بیشتری را از دست بدهد. مغز به راحتی به جواب می رسد و در نتیجه عادت های بسیار خطرناک و ناسالمی را در مغز توسعه می دهد.

اگر در طول رژیم به خواب های طولانی مدت و قرص های خواب آور عادت کنید می تواند مضرات بسیار زیادی را برای بدن به همراه داشته باشد.بعضی از مضرات روش نادرست  رژیم زیبای خفته  _ رژیم لاغری با خواب را مرور می کنیم :

 • سردرد
 • توهم دیداری و شنوایی
 • از دست دادن تعادل
 • اختلال در گفتار و توانایی شناختن
 • نوسانات خلقی
 • کج خلقی
 • عدم توانایی در خوابیدن طبیعی

در آخر به یاد داشته باشید که رژیم زیبای خفته بسیار رژیم خطرناک و مضری می باشد. هدف از ارائه این مقاله،اطلاع رسانی به شما عزیزان می باشد که متوجه شوید رژیم های غیر تخصصی و اینترنتی بسیار می تواند مضر باشد. 

برای اطلاع از سرویس های تخصصی رژیم های حوروس فیت مقاله هرآنچه باید در مورد رژیم های حوروس فیت بدانید را مطالعه کنید. اگه هم تصمیم گرفتی پر انرژی شروع کنی دکمه ی زیر رو فشار بده. 

به پایان رژیم زیبای خفته – رژیم لاغری با خواب رسیدیم . اگر تجربه ای از استفاده از این روش به طرز ناسالم را داشته اید با ما در میان بگذارید  ؟ آیا تجربه استفاده این ترفند در اپلیکیشن را داشته اید ؟ اگر فکر می کنی این مقاله به درد کسی می خوره براش بفرست.