غذاهای مناسب سرکار چه چیزهایی هستند؟ آیا به دنبال روشی برای رعایت خوردن غذاهای سالم در محیط کار هستید ؟ آیا احساس می کنید شغل و حرفه ی شما جلوی رژیم غذایی سالم را می گیرد ؟ به نظر شما غذاهای مناسب سرکار چه چیزهایی هستند؟ خب باید بگم که مقاله ی 9 نکته ی ضروری رژیم دفتر کار به همراه غذاهای مناسب سرکار دقیقا برای  افرادی نوشته شده که مثل شما هستند ومی خواهند در ضمن شاغل بودن سالم تر غذا میل کنند.

بسیاری از کاربران رژیم حوروس فیت کسانی هستند که شاغل هستند لذا ادعا می کنند که نمی توانند به درستی رژیم بگیرند و به دنبال راه چاره هستند. مقاله پیشرو نتیجه ی تحقیقات متخصصین حوروس فیت در نتیجه ی حل چالش افراد شاغل در رژیم و ارائه لیستی از غذاهای مناسب سرکار است. به همین دلیل در زمان پر کردن پرسشنامه ی پیشرفته باید در مورد کارتان ما با صحبت کنید تا بتوانیم دقیقا بر اساس شرایط شما رژیمتان را شخصی سازی کنیم. 

صبح سرکار غذا چی بخوریم ؟

بسیاری از افراد به دلیل نداشتن وقت یا بیشتر خوابیدن صبحانه خود را حذف می کنند. مشخص است که در طول روز وقتی گرسنه می شوند به سرغ محصولات شرکتی و بسته بندی شده می روند. مثلا از سوپر مارکت ها شیر کاکائو، کیک، بستنی و … خریداری می کنند و به خیال خود که گرسنگی شان را برطرف می کنند.

معایب غذاهای آماده و ناسالم

اما مشکل کار کجاست ؟ بیشتر محصولات بسته بندی شده و شرکتی دارای مقدار زیادی قند هستند . مصرف قند در ابتدای روز باعث می شود قند خود افزایش یابد و یک الی 2 ساعت آینده فرد دوباره احساس گرسنگی کند. شاید شما هم این گرسنگی را تجربه کرده اید. این فقط یک گرسنگی ساده نیست. این نشان دهنده ی یک خطر بزرگ برای سلامتی بدن شماست. قند باعث کندی عملکرد ذهن می شود و به حافظه صدمات بسیار زیادی وارد می کند و علاوه بر این باعث افزایش وزن نیز خواهد شد.

رعایت نکات ساده می تواند این مشکل را برطرف کنید. به نکات زیر توجه کنید و این غذاها را با عادت های قبلی عوض کنید :

 • اگر وقت ندارید حتما سیب یا موز میل کنید.
 • بلافصله پس از بیدار شدن آب میل کنید.
 • سعی کنید از تخم مرغ ، عدسی و بقیه مواد با پروتئین بالا استفاده کنید. پروتئین باعث می شود احساس گرسنگی شما تا ظهر به تعویق بیافتد.
 • اگر به شیر حساسیت ندارید شیر میل کنید.
 • ماست یکی از بهترین غذاهای مناسب سرکار برای صبحانه ها است.

میان وعده ها و غذاهای سالم

حتما میدانید که یکی از متداول ترین میان وعده ها در ایران چای است. شکلات ، بیسکوئیت ها و محصولات بسته بندی شده نمونه ای دیگر از این میان وعده هاست که در معمولا سر کار شاغلین از آن استفاده می کنند. این مواد قندی نه تنها هیچ خاصیت غذایی ندارند بلکه باعث افزایش وزن ، شوک انرژی و خستگی می شوند.

علیرضا یکی از کاربران اپلیکیشن حوروس، از جمله بهترین نیرو های اداری شرکت ملی گاز ایران است . او چیزی در حدود 10 کیلو اضافه وزن داشت و ادعا می کرد در زمان های کاری نمی تواند غذا خوردن خود را کنترل کند. اما مشکل علیرضا این بود که نمی دانست به چه شکلی باید گرسنگی خود را برطرف نماید.

متخصصین حوروس با طراحی برنامه ای سفارشی عادت های علیرضا را تغییر دادند و باعث شدند او از خطر دیابت جان سالم به در ببرد. به موارد زیر توجه کنید . ترفند های زیر را انجام دهید تا بتوانید سرکار انرژی بیشتر داشته باشید :

 • اگر پشت میز هستید هر 45 دقیقه یکبار از روی صندلی بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید.
 • همراه خود آجیل ببرید و هر زمان که گرسنه شدید از آنها میل کنید.
 • به میزان کافی آب بخورید.
 • به جای چای با خود شیر ببرید.
 • برای زمان های گرسنگی پروتکل داشته باشید.
 • با همکاران خود تیم سالم خوری تشکیل دهید. اگر به صورت تیمی کار کنید سالم خوری در زمان کار به یک عادت تبدیل می شود.
 • داخل کیف خود میوه بگذارید.
 • ماست یکی از بهترین میان وعده های رژیمی است . یک ظرف کوچک ماست با شوید آماده کنید و به سر کار ببرید.

رژیم حوروس فیت چی هست ؟

ای وای شما هنوز با بهترین رژيم دنیا آشنا نشدی !!! بدو بدو دکمه ی زیر رو کلیک کن

رژیم حوروس فیت چی هست ؟

ای وای شما هنوز با بهترین رژيم دنیا آشنا نشدی !!! بدو بدو دکمه ی زیر رو کلیک کن

برای خوردن غذاهای سالم هنگام ناهار و شام در زمان کاری چه کنیم ؟

به هیچ وجه به خاطر مشغله کاری وعده های خود را حذف نکنید. حتی اگر احساس گرسنگی نمی کنید. زمانی را پیدا کنید که غذای خود را گرم و بدون عجله میل کنید. بسیار مهم است که در زمان غذا خوردن به صورت آگاهانه میل کنید. از خوردن آب نیم ساعت قبل و یک ساعت بعد از غذا شدیدا خودداری کنید. نوشیدن آب باعث ورم معده می شود.

مصرف زیاد کربوهیدرات (برنج، نان و…) باعث می شود پس از صرف ناهار احساس خواب آلودگی کنید. چند نفس عمیق بکشید و خودتان در معرض نور آفتاب قرار دهید. نور آفتاب باعث می شود ترشح هورمون ملاتونین ( این هورمون باعث خواب آلودگی در انسان می شود) به تعویق بیافتد.

زمان مناسب برای خوردن شام

و اما شام . مرضیه منشی یک شرکت خصوصی بود او صبح ها بسیار سخت از خواب بیدار می شد و احساس خستگی بیش از حد داشت. قهرمان رژيم حوروس فیت ما، پس از اینکه برای ما شرح داد شب قبل خود را چگونه سپری می کند توانستیم ریشه ی مشکل او را پیدا کنیم. او معمولا ساعت 10 شب شام بسیار سنگینی می خورد و زمانی که خوابش نمی برد به ریزه خواری مشغول می شد.

میل کردن شام بعد از ساعت 8 شب بدن را مجبور به فعالیت بیشتری می کند. همچنین میل کردن غذا و تنقلات چرب یا قندی خواب را دچار اختلال می کند. توانستیم با یک برنامه ی صحیح عادت او را تصحیح کنیم تا قبل از ساعت 8 شام سبک و سالم میل کند و قبل از خواب یک لیوان شیر ولرم و همراه دارچین میل کند. این عادت ها باعث شد مرضیه صبح ها به راحتی از خواب بیدار شود و دیگر احساس خستگی نکند.

برای افراد شاغل سبک زندگی سالم بسیار تعیین کننده ی روز ها و ساعات آینده می شود. سعی کنید به شام های سبک و سالم عادت کنید و تا قبل از ساعت 8 شام خود را میل کنید. تعادل بشقاب شب خود را برقرار سازید و از سبزیجات ، کربوهیدرات و پروتئین کافی استفاده کنید. متخصصین ما می توانند با یک برنامه ی ساده رژیم غذایی سالمی را برای شما فراهم سازند.

9 نکته ضروری غذاهای مناسب سرکار

برای اینکه در طول روز پر انرژی، شاداب و مانند برق بدرخشید تکنیک های زیر را دنبال کنید:

 • فعالیت های فیزیکی را فراموش نکنید: اگر ورزش نمی کنید، سعی کنید در طول روز کمی فعالیت های فیزیکی داشته باشید .
 • در هنگام غذا خوردن سعی کنید ستون فقرات خود را صاف نگه دارید. متخصصین ثابت کرده اند که این تکنیک از خوردن زیاد از حد جلوگیری می کند.
 • غذای خود را به آرامی بجوید: از تک تک لقمه های خود لذت ببرید. همینطور یادتان باشد که در محیطی ارام غذا میل کنید. هنگام غذا خوردن به هیچ عنوان حواس خود را با مکالمه، دیدن تلویزیون و یا حتی افکار خود پرت نکنید.
 • مقداری نان خشک داخل کیف خود به همراه داشته باشد: تا چنانچه اگر برای ناهار وقت نداشتید از آن استفاده کنید.
 • صبحانه را از دست ندهید: شما به هیچ عنوان خواب کافی در 15 دقیقه آینده نخواهید داشت و اگر صبحانه را از دست بدهید بدن شما انرژی کافی را دریافت نخواهد کرد.
 • باید چندین وعده در روز غذا میل کنید.
 • ویتامین مصرف کنید: برای تقویت سطح مواد مغذی بدن، از مکمل ویتامین ها استفاده کنید.
 • زمانی که گرسنه هستید برای خرید مواد غذایی اقدام نکنید: در زمان های گرسنگی قطعا غذاهای شیرین و یا پرچرب خریداری می کنید.
 • بعضی از اوقات خودتان را به صرف یک غذای خوشمزه و “ناسالم” با دوستان یا معشوقتان دعوت کنید. این تکنیک موجب می شود در طول هفته ارام شوید و استرس شما کاهش یابد.

.

یادت باشه اگر بیماری خاصی داشته باشی ممکنه مواد غذایی که در مقاله ی بالا بهش اشاره شد، برات اصلا مناسب نباشه. پس سعی کن که قبلش با پزشکت در این مورد هماهنگ کنی. ما تو رژیم حوروس فیت خیلی به شرایط پزشکی شما اهمیت میدیم برای همین برنامه ها دقیقا بر اساس بیماری و شرایط فیزیکی  هر فرد شخصی سازی میشه. 

اگر 8 ساعت در روز رو سر کار سپری می کنی و دوست داری یه رژیم غذایی مخصوص شرایط خودت داشته باشی ما می تونیم کمک کنیم. مقاله رژیم های تخصصی حوروس فیت می توانند هر سوالی داری رو جواب بدن. همین الان پر انرژی شرط رژیم های حوروس فیت رو ببین.

سبک زندگیت رو عوض کن

بهت کمک می کنیم به سالم خوری عادت کنی و ۳ تا ۵ کیلو در ماه وزن کم کنی.

اون هم با رژیم غذایی که فقط برای تو شخصی سازی می شه

سبک زندگیت رو عوض کن

بهت کمک می کنیم به سالم خوری عادت کنی و ۳ تا ۵ کیلو در ماه وزن کم کنی.

اون هم با رژیم غذایی که فقط برای تو شخصی سازی می شه