بازیگر مشهور و ثروتمند آمریکایی ، مارک والبرگ پرده از رژیم فوق العاده غذایی و تمرینات ورزشی خود برداشت. پست17 ساعت از برنامه غذایی رژیم مارک والبرگ شما را با برنامه غذایی و تمرینی که او را نیمه شب از خواب بیدار می کند تا وزنه بزند، آشنا می کند. با ما همراه باشید. همینطور اگر دوستی دارید که رویای بازیگری را در سر می پروراند، این پست را برایش به اشتراک بگذارید.

برنامه روزانه مارک والبرگ

مارک والبرگ بازیگر 47 ساله فیلم های اکشین، تهیه کننده و کار آفرین آمریکایی است. وی اخیرا به سوال مخاطبینش در شبکه اینستاگرام برنامه روزانه خود را منتشر کرد.

او پس بیدار شدن، صبحانه اش را در ساعت 3:15 دقیقه میل می کند. پس از صرف صبحانه، 90 دقیقه تمرین می کند. معمولا پس از تمرین غذا می خورد. سپس بازی گلف انجام می دهد. پس از بازی دوباره غذا می خورد و در حوض آب سرد (chyrothrapy) می رود تا ماهیچه هایش را بازسازی کند.

مارک والبرگ

دوباره ورزش می کند و پس از صرف غذای مجدد مدتی را با خانواده خود سپری می کند و در آخر طبق برنامه معمولا در ساعت 7:30 شب می خوابد. کرایوتراپی (cryotherapy) نوعی روش درمان ماهیچه‌ها از فشار و درد تمرین‌های سنگین است که با استقبال ورزشکاران روبرو شده است. این روش درمانی قرار گرفتن در محفظه‌ای است که با استفاده از نیتروژن مایع، دمای هوا به منهای ۱۰۰ می‌رسد.

برنامه غذایی رژیم مارک والبرگ

اگر بدن مارک والبرگ را در فیلم هایش دیده اید، متوجه تمرین های سخت او وقطعا رژیم غذایی فوق العاده اش شده اید. او برنامه غذایی خود را اینگونه شرح داده است :

  • ساعت 5:30 صبح : مارک برای صبحانه فرنی جو با میوه و کره بادام زمینی می خورد. کمی بعد پودر پروتئین همراه با سه برگر بوقلمون و پنج تکه از سیب زمینی شیرین میل می کند.
  • ساعت 8 صبح : ساعت 8 صبح حدود 10 کوفته قلقلی بوقلمون می خورد.
  • ساعت 10:30 صبح : در این ساعت سالاد مرغ به همراه تخم مرغ، زیتون، آووکادو، خیار، گوجه و کاهو در برنامه او گنجانده شده است.
  • ساعت 1 ظهر : او برای ناهار، وعده ی سبکی شامل گوشت قرمز به همراه فلفل سبز می خورد.
  • ساعت 3:30 : استیک مرغ با کلم چینی
  • ساعت 6:00 : یک وعده استیک ماهی به همراه سیب زمینی، کلم و سبزیجات

همینطور وی قانون آب زیاد را هم رعایت می کند. او در روز مقدار بسیار زیادی آب مصرف می کند.

 

17 ساعت از برنامه غذایی رژیم مارک والبرگ

رژیم مارک والبرگ

مارک والبرگ این رژیم سخت را یک سال پیش و بعد از به عهده گرفتن فیلم مایل 22 گرفت، شروع شد. والبرگ برای این نقش وارد چالش 47 روزه شد. او حتی در تعطیلات خانوادگی و شرایط سفر هم تمرینات را ترک نمی کند. ماه پیش در شبکه اینستاگرام ویدیویی منتشر کرده و از کارکنان باشگاه بدنسازی نزدیک محل اقامتش در منهتن به این خاطر که صبح خیلی زود در را برای تمرینات او باز می‌کردند، تشکر کرد.

درباره مارک والبرگ

مارک والبرگ و همسرش ری دورهام، دارای چهار فرزند هستند. همسر وی می گوید از وقتی این رژیم را گرفته زمان بیشتری را با خانواده می گذراند. همچنین مارک والبرگ می گوید :

بیشتر وقت‌ها قبل از آنکه خانواده‌ام بیدار شوند، من تمریناتم را انجام داده‌ام. من معمولا بیدار می‌شوم. ورزش می‌کنم و کارهایم را پیگیری می‌کنم. گلف بازی می‌کنم تا اینکه بچه‌ها بیدار می‌شوند و همسرم هنوز خواب است. این برنامه جواب می‌دهد. در واقع یکی از مهمترین مزایای صبح زود بیدار شدن همین است.

البته فواید دیگری که این رژیم سخت برای مارک دارد، درآمد بسیار بالای اوست. مارک گرانترین هنرپیشه ی سال 2017 شناخته شده است.

سبک زندگی افراطی در رژیم مارک والبرگ

پروفسور جان بریور استاد دانشگاه سینت مری انگلستان علوم تربیتی تدریس می کند می گوید :

“بدن انسان توانایی تطبیق با رژیم‌های سخت روزانه را دارد اما در عین حال نیاز به فرصتی برای ترمیم و بازسازی هم دارد. بدن بعد از مدتی که یک دوره به وضعیت ثبات می‌رسد.”

پروفسور بریور در مصاحبه اخیرش اعلام کرده :

 “کاری که والبرگ کرده پیشروی از رژیمی بسیارافراطی است که وضعیت جسمی او را به صورت جدی تغییر می‌دهد.”

همچنین پروفسور اذعان می دارد که ممکن است مارک تمایلی به ادامه این رژیم در طولانی مدت نداشته باشد.

“تردید دارم که تا پنج تا ده سال آینده او بتواند با این روش افراطی زندگی کند. یا از لحاظ فکری انگیزه برای ادامه این سبک زندگی را از دست می‌دهد یا در نهایت از نظر جسمی به این نتیجه می‌رسد که دیگر بس است.”

“مهمترین پیامی که در ارتباط با این رژیم غذایی به مردم عادی می توان داد این است که به هیچ وجه برای رسیدن به سلامتی و تندرستی که پزشکان توصیه می کنند، نیاز نیست ذره‌ای هم به فکر دنبال کردن اینگونه رژیم‌های افراطی باشید.”

به پایان پست 17 ساعت از برنامه غذایی و رژیم مارک والبرگ  رسیدیم. نظر شما در مورد رژیم مارک والبرگ چیست؟ آیا شما هم فکر می کنید این یک رژیم افراطی است ؟ اگر دوست یا اعضای خانواده تان قصد بازیگر شدن دارند به اشتراک این پست به آنها بگویید هیچ موفقیتی به دلیل نیست .