چقدر آب بنوشیم تا از کم آبی بدن در امان باشیم؟ برای جلوگیری از کم آبی بدن ، پیشنهاد می شود روزانه تا 1.5 لیتر آب بنوشید. سلامت بدن با نوشیدن آب عجین شده است. پس پیشنهاد می شود نوشیدن آب را جدی بگیرید. همچنین می توانید اینفوگرافی زیر را ذخیره کنید یا آن را بر روی یخچال منزلتان بچسبانید تا بدانیم چقدر آب بنوشیم تا از کم آبی بدن در امان باشیم.

آیا می دانید چرا باید 1.5 لیتر آب در روز بنوشید تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید ؟

بدن یک فرد بزرگسال که حدودا از 60 % آب تشکیل شده است روزانه 2.5 لیتر آب (از طریق ادرار، عرق، تنفس ومدوفوع) از دست می دهد. کل مواد غذایی که روزانه میل می کنید در حدود 0.7 لیتر آب بدن را تامین می کند، همینطور بدن روزانه 0.3 لیتر آب تولید می کند.چقدر آب بنوشیم ؟  شما برای برقراری تعادل آب بدن خود می بایست 1.5 لیتر آب در روز بنوشید. پس مقدار آبی که هر فرد در روز باید بنوشد چیزی در حدود 8 لیوان آب است.

چقدر آب بنوشیم تا از کمبود آب در بدن جلوگیری کنیم

 

چگونه می توانیم 8 لیوان آب در روز بنوشیم ؟

با تقسیم کردن تعداد لیوان های آب خود می توانید به این هدف دست پیدا کنید. به طور مثال باید قبل و بعد از شام یا بعد از بیدار شدن آب بنوشید. آب یکی از مهم ترین مواد مغذی بدن است که عملکرد های اصلی اندام بدن را به عهده دارد. حال به بعضی از نکات مهم نوشیدن آب می پردازیم :

  • قانون 20 دقیقه/ نیم ساعت : طبق این قانون شما باید 20 دقیقه قبل از صرف غذای اصلی آب بنوشید و به هیچ وجه در حین غذا خوردن تا نیم ساعت بعد از آن نباید آب میل کنید. یادتان باشد که 20 دقیقه قبل از غذا و نیم ساعت بعد از غذا آب بنوشید.
  • روز خود را با یک لیوان بزرگ آب شروع کنید.
  • در صورت امکان یک بطری آب کنار میز خود داشته باشد.
  • منتظر نباشید تا احساس تشنگی سپس آب بنوشید. تشنگی یکی از علائم کم آبی بدن است. قبل از خشک شدن دهان آب بنوشید.
  • از خوردن آب سرد بپرهیزید.  8 عدد از خطرات و مضرات نوشیدن آب سرد را مطالعه کنید.

زمان های نوشیدن آب را در اینفوگرافی زیر دنبال کنید. یادتان باشد اگر دوستی دارید که دارای مشکل کم آبی است، اشتراک پست چقدر آب بنوشیم تا از کم آبی بدن در امان باشیم برای او می تواند مفید باشد.

آیا شما در طول روز 8 لیوان آب می نوشید ؟ شما چگونه از کم آبی بدن خودتان جلوگیری می کنید ؟ تجربه خودتان از این برنامه را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر مقاله چقدر آب بنوشیم تا از کم آبی بدن در امان باشیم برای شما مفید بوده است. آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک گذارید. آب بهترین دوست انسان است.