در مقاله معرفی رژیم مرغ و 6 فایده این رژیم برای کاهش وزن سریع با شگفتی این رژیم و قوانین آن آشنا خواهیم شد. رژیم مرغ می تواند در حالی که به لاغری سریع کمک می کند با افزایش سطح پروتئین بدن و بهبود متابولیسم ، سلامت بدن را افزایش دهد. بنابراین با گرفتن این رژیم احساس سبک بودن خواهید کرد. ولی این درست است که برای کاهش وزن فقط باید گوشت مرغ خورد ؟ آیا خواص مرغ منجر به سلامت بیشتر بدن خواهد شد.

الزامات رژیم مرغ

به یاد داشته باشید که در طولانی ترین حالت، شما می توانید این رژیم را برای یک هفته بگیرید. اساسا وقتی شما تنها پروتئین مصرف می کنید بدن دچار کمبود کربوهیدرات می شود. لذا بدن از انرژی های دیگر خود استفاده می کند که این باعث کاهش وزن خواهد شد. بسیاری رژیم مرغ را به خاطر اینکه همیشه باید مرغ خورد، خسته کننده می دانند. ولی صبر کنید، می توان جایی برای استراحت پیدا کرد. می توانید برای تنوع گاهی اوقات قسمت های دیگر مرغ را هم میل کنید.

گاهی اوقات شما می توانید بدن خود را با انواع دیگر گوشت های سالم، مانند: گوشت بوقلمون و یا بلدرچین درمان کنید . با این حال، فراموش نکنید که پوست و چربی ها را هنگام پخت حذف کنید .

رژیم مرغ : فواید و مضرات

اگر چه تا کنون هیچ ممانعت خاصی برای این رژیم وجود نداشته، ولی برای شروع این رژیم با دکتر خود مشورت نمایید. مرغ منبع قوی برای ویتامین سی می باشد ، پس احتمال دارد دکتر شما به منظور افزایش سطح عناصر ضروری بدنتان، مقداری از مکمل های ویتامین سی و مواد معدنی برای شما تجویز نماید.

مزایای رژیم مرغ:

  • افزایش ایمنی بدن ( اگر سوپ مرغ بخورید )
  • جلوگیری از احتمال وقوع سکته قلبی و مغزی
  • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
  • تقویت انرژی
  • لاغری سریع ( بالای 6 کیلو)
  • هزینه مقرون به صرفه مرغ

رژیم مرغ

با این حال این رژیم داری نکات ضعفی هم هست : همانند عدم وجود چربی در گوشت و طعم گوشتی آن ( شما باید به صورت آب پز و بدون نمک میل کنید.)

چگونه این رژیم را دنبال کنیم ؟

با سبزیجات ها سعی کنید سالاد درست کنید. در طول روز می توانید قهوه، چای بدون شکر (تا 2 لیوان) و یا آب ولرمبنوشید.سعی کنید از خوردن آب سرد و مصرف نوشابه بپرهیزید. در ادامه پست رژیم مرغ و 6 فایده آن برای کاهش وزن سریع با منوی غذایی آن آشنا شوید.

 صبحانهمیان وعدهناهارمیان وعدهشام
برای یک روزمرغ(150گرم)، سالاد سبزیجات(150 گرم) به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتونمرغ (100 گرم) به همراه یک سیب کوچکمرغ (150 گرم)، به همان اندازه سیب زمینی پخته شدهمرغ (100 گرم)، یا سالاد (100گرم)سوپ مرغ،گوشت ( 50 گرم)، سبزیجات (150 گرم)

می توانید یک روز مثلا جمعه ها را انتخاب کنید . زمانی که مصرف غذای محدودی دارید : با 500 گرم مرغ ، 300 گرم آناناس قاچ شده و کاهو سالاد درست کنید. ظرف را به 5 وعده تقسیم کنید و در طول روز بخورید.

با دنبال کردن رژیم مرغ برای مدت 6 هفته و محدود کردن مصرف غذا در 3 روز، می توانید تا 20 کلیوگرم کاهش وزن را تجربه کنید. اما به یاد داشته باشید، که دنبال کردن رژیم مرغ برای مدت طولانی بسیار خطرناک است.

نظر شما در مورد معرفی رژیم مرغ و 6 فایده این رژیم برای کاهش وزن سریع چیست؟ آیا این رژیم را امتحان کرده اید. اگر آن را  تجربه کرده اید، تغییرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این پست را برای دوستان و اعضا خانواده خود به اشتراک بگذارید. شاید تغییری از اشتراک شما ایجاد شود.

در آخر تیم حوروس فیت به هیچ عنوان رژیم مرغ را رژیم سالم و استانداردی نمی داند و تنها برای اطلاع بیشتر کاربران و تجربه ی رژیم های متفاوت گردآوری کرده است. لازم به ذکر هست این رژیم را نباید بیشتر از یک هفته رعایت کنید. اگر نیاز به داشتن یک رژيم سالم و به همراه برنامه ای برای سبک زندگی خود هستید. حوروس فیت می تواند به شما کمک کنید. برای آشنایی بیشتر با رژیم حوروس فیت اینجا را کلیک کنید. 

همچنین اگر تصمیم به شروع رژیم حوروس فیت کردی . پر انرژي شروع کن.